MCC FACULTY, STAFF & RETIREE DONORS

Christine Abbott

Christine Accorso

Carol H. Adams

Kassandra L. Amo ’88

Eldrie A. Anderson ’00

Christine Anthony

Susan Athalye

Valerie Avalone

Brenda Babitz

Linda W. Baker

Susan D. Baker ’89

Carol Barcomb

Jessica L. Barone

Nancy R. Barron

Dr. Jeffrey P. Bartkovich

Lori B. Bartkovich ’00

Eraj Basnayake

Patrick M. Bates

Renee Battle

Kathleen A. Baxter ’94

Donald A. Beech

G. Christopher Belle-Isle ’68

John F. Berardicurti ’70

Eunice Bernard

Robert L. Berry

Lauren K. Blew

Deborah M. Blonsky ’05

Steven Bogart

Aaron Bouyea

Dr. Maria Brandt

Tiffany R. Brecker

Mike Britton

Tracey Britton

Kathleen K. Bromley

Douglas Brown ’67

Kelly Brown Lonis

Judy Bulin

Donna C. Burke

Melissa Burley ’07

Gerald F. Burns

Paula V. Burnside

Carmen Bush

Clint Cantwell

Jacqueline M Carson ’01

Christine Casalinuovo-Adams

Dianne Chamberlain

H. David Chamberlain

Sandra Chamberlain

Diane Cheasty

Caryn Chilas

Barbara Christoff

Loretta Chrzan-Williams ’78

Roxanne Cimo ’10

Beverly J. Clark

Mary E. Clark

Charles Clarke

James J. Coffey

Karen M. Coffey ’76

Peter W. Collinge

Kimberley Collins

Amanda Colosimo

Cheryl Confarotta ’00

Barbara Connolly

John Cotnam

James R. Cronmiller

Marjorie Crum

Jane Cummings ’91

Robert R. Cunningham ’77

John C. Curry

Antonia Custodio ’99

Lisa M. Dahl

Janet Dalke ’96

Brenda Davies

Richard Degus

Kimberly DeLardge

John J. Delate

Kim DeLorenzo

Timothy DeMersman

Deana C. Dempsey

Katherine E. DeRusso

V. Sumati Devadutt

Renee K. Dimino

Diane Dinkins-Lourette

Marianne Dorsey

Susan B. Dougherty

Charlotte Downing ’81

Patricia G. Drumright

William W. Drumright

Bernadette Duffy ’04

Debra M. Dwyer

Sharon Dwyer

Janet Ekis ’92

Brandon Emerick

Ivonne Esquilin ’03

Laurence Feasel

Anthony J. Felicetti

Dr. Marie Morin Fetzner

Cristin Finch

Marlene Fine

Melissa Fingar

Sean A. Flesch ’98

Lisa Fluman

Tom Flynn

Pamela Fornieri

Matthew Fox

Raymond Fradella

Joel Frater

Andrew Freeman ’87

Julianna Frisch

Marcia Fugate

Christine M. Gallion ’94

Virginia Geer-Mentry

James J. Gertner

Dave Ghidiu

John Giannetti

Patricia H. Giblin

Mary C. Gilligan ’79

Kathleen J. Gilman ’75

Bethany Gizzi

Shannon Glasgow

Mary Ellen Miller Gleason

Dr. Janet J. Glocker

Geoffrey Goodrell

Tracey C. Graney

Lynn Griepp

Rebecca Griffin

Edward Grissing

Elizabeth A. Gunter ’04

Susan Gurak

Sarah K. Hagreen ’96

John Haines

Judy Hall

Kevin Hall

Ranae Hanson

Peggy Harvey-Lee

Michael Heel

Thomas Heidt

Bonita Heil

Linda L. Hickey

Dr. Lloyd A. Holmes

Ambika P. Howell ’08

Stephanie Hranjec

Sharon L. Insero

Deborah Isbell-Jones

Daniel Islam

Michael Jacobs

Melissa M. Jarkowski

Robert Johnson

Elizabeth Johnston

Clayton W. Jones

Lois A. Judson

Margaret Kaminsky

Maureen McElligott Karlnoski

Naomi Karolinski

Linda Kayhs

Robert H. Kennedy

Terry Keys

Dr. Robert N. King

Jennifer A. Kinslow

Anne K. Kirkpatrick

Denise M. Klein ’81

Loretta Kloda

Anne Korenstein

Jack Kramer

Dr. Anne M. Kress

Patricia Kuby ’73

Christopher K. Kumar

Joanne Landry

Evelyn Lannak

Robert D. Lasch

Kim Susan Laurion

Sylvia B. Lavin

Dr. Kathy G. Lawton

Christina Lee

Katherine Leite

Anthony Leuzzi

Richard G. Lourette

Dr. Barbara Lovenheim

Rebecca Mack

Rosemary W. Mahoney

Amanuel Malik

Dale Mallory ’70

Nancy Mallory

James Mangin

Sheila Manns

Anita Manuele

Cynthia Mapes

Joseph T. Marchese

Cheryl C. Mart

Denee Martin

Sherri Martin-Baron

Brigitte Martineau

Emily Marullo

Michelle Mayo ’89

Sandra M. McCormack

Susan McCrossen ’98

Kimberly McKinsey-Mabry ’95

Marjorie M. McNeil

David McNitt

Jill C. McPhee ’89

Ernest Mellas

Ryan Messenger

Sonia Micari

Patrick Miller

Frank Milligan

Remegia Mitchell

Mary Mohr

Patricia A. Montrois

Ramona C. Moore

Joan Moorehead

Karen L. Morris

Dr. Joan C. Mullaney

Kelly Nagle, Esq.

Gregory C. Nickason

Gerard R. Nobiling

Susan M. Noonan ’85

James Norman

Sue Nupp

Ann C. Oberrecht ’65

Barbara O’Connell ’02

Matthew J. O’Connor

Todd Oldham

Mary O’Reilly ’81

Jodi Oriel ’93

Patricia A. Ornt ’92

Edwin Ortiz

Lydia Ortiz

Christopher Otero-Piersante ’89

Dr. Emeterio M. Otero

John B. Owen

Laurie Palmer

Stephen T. Palmer ’97

Dr. Nayda Pares-Kane

Jean Parker

Dolores Pasto-Ziobro

Mark Pastorella ’90

Dale Pearce

Denise A. Pearston

Meryll A. Pentz

Ann Penwarden

Melvin A. Perez

John Perrone ’70

Jenny B. Petersen

Paulette Peterson

Bonnie L. Petrosino

James A. Petrosino

Jennifer Phillips

Chris Piro ’72

Elizabeth Y. Pixley

Theresa A. Plumart

Donna Pogroszewski ’78

Thomas Pollizi

Holly J. Preische

Nancy A. Price

Jennifer Prosceo

Dawn M. Quatro ’91

Michael G. Quinn ‘87

Daniel J. Raimondo

Dr. Sherry D. Ralston

Medea Rambish

Jodell A. Raymond

Celia Reaves

Pamela A. Rende ’97

Michael Rhoda

Demetrius Rhodes ’97

Quent Rhodes

Renee Rigoni

Elizabeth Ripton

Douglas Rivers ’93

Rosanne M. Rivers ’82

Daniel E. Robertson

Ramon L. Rodriguez

William W. Rotenberg

Scott E. Rudd

Lauri Ruiz

Jacqueline C. Ryan

Richard Ryther

Rick Sadwick

Charles Salamone

Susan M. Salvador

David A. Salvatore

Laurel Sanger

Mark Schwartz

James C. Schwender

Lori A. Scipioni ’85

Eileen F. Scorgie

Mary S. Seely

William M. Setek, Jr.

Terry Shamblin

David Shaw

Freeman Shaw

Karen Shaw ’78

Lena Shiao

Diane L. Shoger

William D. Sigismond

Louis Silvers

Carl Silvio

Hezekiah N. Simmons

David Skehan

Maureen Skehan

Michele Skehan

William R. Skehan

Julie Slate

Travis Sleight

Brenda A. Smith

Jaime Smith

Sue Smith

Jill F. Snyder

Nancy J. Soregi

Charles H. Speirs

Dr. Peter A. Spina

Courtney Belluccio Sprague ’00

Raymond W. Sprague

Kimberly L. Stappenbeck

Maryjane Starr ’95

Dr. Richard T. Stevens

Yolonda C. Steward ’96

Elizabeth M. Stewart

Wendy Strassner

Rita T. Straubhaar

Sheila Strong ’98

Charlene Suter

Ralph A. Szweda

Marjorie Tallman

Laura Tepper

Gail Terhaar

Denise Thomas

Gary M. Thompson

Earl A. Tieppo

Mary E. Timmons

Maryjo Toepfer

Maureen Tompkins

Jody Torcello ’04

Ralph M. Toscano, Jr. ’67

Lisa Truman

Sherry Tshibangu

Charles S. Turner

Holly Upson

Wayne Uter

Richard H. Vacchetto

MaryJo A. Vest

Taine M. Vinci ’79

Anne Vogtle

Janet M. Waasdorp ’75

Dr. Andrea C. Wade

Sandy Warren ’07

Rochelle Watson

Domenica Wells

Sarah White

Jessica L. Wilkie

Alice E. Wilson

James Winston ’75

Eileen Wirley

Andrea M. Wolff

Gretchen Wood

Barbara Woodruff

Roland Yaeger

Rosanna C. Yule

Matthew Zager

Janet B. Zinck ’88

Anonymous (13)